• Zelená škola

• MŠ – Óvoda L.Kossutha v Kráľovskom Chlmci v školskom roku 2017/2018 sa zapojila do enviromentálneho projektu ZELENÁ ŠKOLA.

Čo je Zelená škola?

Je najväčší certifikačno-vzdelávací ekoprogram na svete.

Od roku 2004 pomáha aj slovenským školám realizovať environmentálnu výchovu prepojenú s praktickými krokmi. Tie vedú žiakov a celú školu k šetrnejšiemu prístupu voči životnému prostrediu.

Témy

Školy zapojené v programe Zelená škola si vyberajú prioritnú tému, ktorej sa budú do hĺbky venovať celé aktuálne certifikačné obdobie (odporúča sa dva roky). Ciele, aktivity a vzdelávanie naplánované v Environmentálnom akčnom pláne sa budú týkať najmä vybranej prioritnej témy.

•  Voda,
          •  Odpad,
          •  Energia,
          • Doprava a ovzdušie,
          • Zelené úradovanie a obstarávanie,
          • Zeleň a ochrana prírody.

Naša MŠ si vybrala ako prioritnú tému Zeleň a ochrana prírody

Enviromentálny projekt Zelená škola sa bude v MŠ realizovať podľa metodiky 7 krokov.

1. Vytvorenie kolégia Zelenej školy (odporúčaný termín: do konca októbra).
          2.  Environmentálny audit školy (odporúčaný termín: do konca decembra).
          3. Environmentálny akčný plán (EAP) školy (odporúčaný termín: do konca februára).
          4. Monitorovanie a priebežné hodnotenie plnenia akčného plánu (realizuje sa priebežne po vypracovaní EAP).
          5. Pro-environmentálna výučba (realizuje sa priebežne).
          6. Informovanie a spolupráca (realizuje sa priebežne).
          7. Eko-kódex (odporúčaný termín: jar druhého roku certifikačného obdobia.

Členovia kolégia Zelenej školy:

1. Bc. Illésová Silvia

19. Dobosova Agnesa

20. Mária Kopásková Tóthová

21. Brigita Bernáthová

Ak z radu rodičov, pedagogických, nepedagogických zamestnancov má záujem sa ešte niekto stať členom Kolégia Zelenej školy, radi každého privítame, hláste sa u koordinátorky projektu – učiteľky Bc. Silvie Illésovej. Budeme sa tešiť, ak naše Kolégium sa doplní o nových aktívnych členov.