• 4. Krátkodobé vzdelávacie školenie

ERASMUS+,,HOT ,,

20.-23. 04.2023

Kráľovský Chlmec

V čase od 20.04.-23.04.2023 sa pedagogické zamestnankyne MŠ L. Kossutha 1272/103 v Kráľovskom Chlmci Monika Pásztorová, Mgr. Daková Diana, Palágyiová Darina, Helena Baloghová, Mgr. Bodáková Enikő zúčastnili Krátkodobého vzdelávacieho školenia v Kráľovskom Chlmci v rámci medzinárodného projektu ERASMUS+HOT „Bez hraníc v online priestore,,

Témou vzdelávacieho školenia bolo:

Využitie interaktívnej tabule vo výchovno-vzdelávacom procese

20.04.2022  sa pedagogické zamestnankyne MŠ L. Kossutha  zúčastnili konferencie, ktorú naša MŠ zorganizovala v kaštieli Rákócziho v Borši. Na konferenciu okrem partnerských MŠ boli pozvané aj pedagogické zamestnankyne materských škôl Medzibodrožia. Pozvanie prijalo 20 pedagógov z 15 MŠ. Konferencia bola vysielaná naživo , každý záujemca si mohol priebeh konferencie pozrieť na Facebookovej stránke Erasmus ,,HOT,,.

Program :

1. Rozvoj digitálnych kompetencií vo výchovno vzdelávacích inštitúciách na Slovensku-

PaedDr. Gabriel Dobos

1. Analýza umenia v digitálnom svete.

Mgr. Szilárd Fecsó

1. Home-office, dištančné vzdelávanie v MŠ - ako sme sa stali učiteľmi digitálnych škôlok - zážitky.

Marietta Fóris , hlavná koordinátorka projektu, rodinná konzultantka

344199083_161703003520674_4212559279151069856_n

344285889_138781539095386_5613420815619095904_n

Na konferencii po prednáškach si mal každý možnosť vo forme krátkeho videozáznamu pozrieť, ako v našej MŠ využívame prostriedky  IKT. Pani učiteľka Eva Pálová prezentovala hodnotnú ukážku.

Každá MŠ obdržala usb kľúč s 20 prezentáciami, ako metodickú pomôcku s cieľom rozvoja digitálnych kompetencií detí predškolského veku.

21.04.2023    – METODICKÝ DEŇ – MŠ L. Kossutha a elokované pracovisko MŠ Z. Fábryho Kráľ. Chlmec

V MŠ v Kráľovskom Chlmci učiteľky MŠ Eva Pálová, Mgr. Diana Daková, Bc. Eleonóra Monková pripravili pre partnerské MŠ ukážky využitia interaktívnej tabule vo výchovno vzdelávacom procese. Formou otvorených hodín, praktickej ukážky prezentovali tvorbu vlastných interaktívnych úloh, ich možnosti využitia pri rozvoji digitálnych kompetencií detí predškolského veku. Poskytli učiteľkám množstvo nápadov, nových inovatívnych metód pri riešení úloh na interaktívnej tabuli pre všetky vekové kategórie detí.

IMG_20230421_093914

22.04.2023    – METODICKÝ DEŇ – MŠ L. Kossutha

PaedDr. Gabriel Dobos v rámci metodického dňa pripravil pre pedagogické zamestnankyne odbornú prednášku s praktickými ukážkami na tému Programovanie v MŠ.

Zástupkyňa MŠ Darina Palágyiová prezentovala digitálne pomôcky našej MŠ, ako je digitálny fotoaparát pre deti MŠ, digitálny mikroskop, digitálny drak.

Učiteľka MŠ Bc. Silvia Illésová prezentovala využitie včielky bee-bot vo výchovno-vzdelávacom procese. Pripravila pre učiteľky množstvo interaktívnych hier, ktoré si mohli v praktickej časti vyskúšať.

22.04.2023    – METODICKÝ DEŇ – MŠ L. Kossutha

• Výmena skúseností, hodnotenie digitálnych kompetencií
        • Diskusia o dosiahnutých výsledkoch projektu – sumarizácia – výsledky, diskusia o aktuálnych problémoch
        • Plánovanie úloh na záverečnú konferenciu

Krátkodobá vzdelávacia aktivita poskytla :

• možnosť profesijného rozvoja pedagogických zamestnancov,
        • vzájomnú výmenu skúseností partnerských MŠ
        • možnosť osvojenia si inovatívnych metód pri využití IKT  v MŠ.

V Kráľovskom Chlmci dňa 25.04.2023

koordinátorka projektu MŠ Kráľ. Chlmec