• 1. Krátkodobé vzdelávacie školenie

ERASMUS+,,HOT ,,

16.-19. 09.2021

Košice

V čase od 16.09.-19.09.2021.sa pedagogické zamestnankyne MŠ L-Kossutha 1272/103 v Kráľovskom Chlmci Monika Pásztorová, Mgr.Daková Diana, Palágyiová Darina, Baloghová Helena, Mgr. Bodáková Eniko  zúčastnili Krátkodobého vzdelávacieho školenia v Košiciach v rámci medzinárodného projektu ERASMUS+HOT „Bez hraníc v online priestore“.

16.09.2021 pedagogické zamestnankyne MŠ  pricestovali do Košíc, kde ich srdečne privítala riaditeľka MŠ  s VJM Žiškova 4, Katarína Harangozó a oboznámila ich s progamom  krátkodobého vzdelávacieho školenia.

Metodický deň sa konal v MŠ Žiškova 4 od 9.00 do 13.30 hod. Témou metodického dňa bolo Využitie interaktívnej tabule pri dopoludňajšej hre – názorná ukážka, kreslenie, vyfarbovanie, rozvoj zručností detí . Mali sme možnosť vidieť, aké digitálne pomôcky využívajú učitelia a deti vo výchovno-vzdelávacom procese v materskej škole.  Po praktickej ukážke nasledovalo vyhodnotenie a odborná výmena názorov. Od 14:30 do 16:30 sme viedli diskusiu o očakávaných úlohách počas spololupráce.

17.09.2021 - od 09:40 do 11:00 sme sa zúčastnila metodickej prednášky. Témou prezentácie RNDr. Tomolya Róberta, PhD. bolo - Využitie interaktívnej tabule vo výchovno vzdelávacom procese.

Po obedňajšej prestávke  nasledovala prezentácia riaditeľky materskej školy Katalin Harangozó. Cieľom jej prezentácie bolo oboznámiť prítomných pedagógov so Štátnym vzdelávacím programom, s výkonovými štandardmi ŠKVP pomocou ktorých v MŠ rozvíjame digitálne kompetencie detí na Slovensku.

14.00 - 15.30 Hlavná koordinátorka projektu Marietta Fóris predstavila svoju prezentáciu s názvom Vplyvy digitálneho sveta na deti, ochrana detí v online priestore. Hodnotnú prezentáciu si s veľkou láskou vypočuli všetci zúčastnení, konferencia sa vysielala naživo a na konferenciu  sa mohli registrovať  pedagógovia online.

18.09.2021  09:00 - 13:30  sme sa zúčastnili metodického dňa v MŠ na Turgenjevovej ulici v zmiešanej skupine. Témou metodického dňa bolo: Edukačný softvér ako pomôcka, hravé logické rozvojové hry v praxi – praktické ukážky.  V čase od 14:30 - 16:30 -  nás  Bc.Klaudia Poláková oboznámila s možnosťami využitia Bee-boot digitálne včielky v materskej škole.  Nasledovalo  vyhodnotenie a odborná výmena skúseností, ktorú koordinovala rodinná poradkyňa  Marietta Fóris.

15.30 - 15.40 Ukončenie konferencie.

19.09.2021 od 9:00 do 13:30 sme sa zúčastnili workshopu v MŠ Žiškova 4. Dopoludnie sa konalo v duchu interaktívnych hier v MŠ. Osvojili sme si nové metódy a prosz´triedky práce pri využití IKT vo výchovno vzdelávacom procese.Dopoludnie plné aktivít bolo poučné pre všetkých účastníkov. Osvojili  sme sa nové metódy práce , dozvedeli sme sa, aké dôležité je vysvetliť deťom bezpečnostné pravidlá, na čo si majú dávať pozor pri hre pri interaktívnej tabuli, ako sa postaviť pred tabuľu, aby nezatienili tabuľu. Prakticky sme si vyskúšali kreslenie, vyfarbovanie na IT. Zistili sme , že s perom sa deťom ľahšie riešia úlohy, neraz sa stalo, že na mieste, kde mala byť súvislá čiara, sa ručne vytvorila prerušovaná čiara, alebo pri presúvaní obrázkov „spadol“ obrázok a postavy.Metodický deň sme ukončili spoločným vyhodnotením, vzájomnou výmenou skúseností.

Učiteľky parterských materských škôl sa navzájom rozlúčili, poďakovali sme sa za hodnotné prednášky, metodické ukážky, za príjemný pobyt v Kiošiciach.

Šťastne sme pricestovali domov.

Pásztorová Monika

koordinátorka projektu MŠ Kr.Chlmec