• 1. Medzinárodné partnerské stretnutie

ERASMUS+HOT

09.-10.07.2021

Budapesť

Pedagogické zamestnankyne MŠ L.Kossuta  Pásztorová Monika, , Mgr. Daková Diana, Palágyiová Darina a  Papp Mária sa zúčastnili v dňoch 09.-10.07.2021 Medzinárodnej konferencie v Budapešti v rámci projektu ERASMUS+HOT ,, Bez hraníc v online priestore ,,

Bolo to 1. stretnutie v rámci projektu .

09.07.2021 pedagogické zamestnankyne MŠ pricestovali do Budapešti, kde ich srdečne privítala hlavná koordinátorka projektu Fóris Marietta a oboznámila ich s progamom 1. medzinárodného partnerského stretnutia.

09.07.2021 sa konala konferencia v hoteli Hélia.Konferencia bola vysielaná naživo a na konferenciu bolo možné sa registrovať online.Pedagogické zamestnankyne MŠ Kossutha v Kráľ. Chlmci s veľkou radosťou prijali možnosť účasti na konferencii .Hlavná koordinátorka projektu Fóris Marietta predstavila projekt, jej ciele , úlohy a očakávania, ktoré počas projektu  sa plánujú realizovať. Cieĺom projektu je rozvoj digitálnych kompetencií pedagogických zamestnancov, osvojenie si moderných vyučovacích metód, prostriedkov práce a ich využitie vo výchovno vzdelávacom procese. Koordinátorky partnerských MŠ formou prezentácie predstavili svoje školské zariadenia. Prednáška Dr. Lászlóa Horvátha bola o Komunikácii a vzťahoch v online priestore. Mária Ildikó Nagy, riaditeľka Materskej školy Csicsergő v Zugló v svojej prezentácii ,,  V sieti Digitálneho sveta  ,, poukázala na potrebu bezpečnosti v online svete, bezpečnosti v materskej škole. Vyzdvihla potrebu zodpovedného prístupu pedagógov pri využívaní IKT v MŠ. Dr. Dr. Pálfi Sándor profesor Debrecínskej univerzity prednášal o vzdelý´ávaní detí predškolského veku v digitálnom svete.

10.07.02021 sme sa presunuli autobusom do Siófoku kde program bol nasledovný:

09.00 – 11.00  Prezentácia projektu - Veľké mesto - malé mesto - dedina v digitálnom priestore – príležitosti

11:00-13:30  Koordinácia projektu- očakávané úlohy – zodpovedné osoby

13:30-14:30  Obed

14:30-16:00  Výmena skúseností v oblasti rozvoja digitálnych kompetencí Kto- čo vie.

18:00-21:00   Záver konferencie.

Na stretnutí v Siófoku si partnerské materské školy navzájom vymenili skúsenosti, informovali sme sa  o tom, aké digitálne nástroje využívajú učitelia vo svojej výchovno-vzdelávacej činnosti, prečo motivujeme deti a rodičov využívať digitálne nástroje, ako sme riešili online vzdelávanie počas pandémie, aké príležitosti  majú partnerské materské školy na ďalšie školenia o rozvoji digitálnych kompetencií učiteľov.

11.07.2021 v ranných hodinách pri okrúúhlom stole sme hodnotili naše 1. stretnutie, vytýčili sme si ciele do budúcnosti.

Partnerské MŠ sa rozlúčili , poďakovali sme sa za príjemne strávený čas, za nové opoznatky, ktoré sme si osvojili.

Šťastne sme pricestovali domov.

koordinátorka projektu MŠ Kr.Chlmec

V Kráľovskom Chlmci 14.07.2021